Korty tenisowe - informacje |
z mączki ceglanej
W celu rozwnięcia lub zwinięcia informacji, proszę kliknąć na lub na napis znajdujący się obok
Podstawowe informacje o kortach tenisowych
Standardowy kort tenisowy jest to prostokąt o długości 23,77 m (78 stóp) i szerokości 8,23 m (27 stóp) do gry pojedynczej lub 10,97 m do gry deblowej. Dodatkowo trzeba doliczyć tzw. wybiegi tylnie (zaleca się co najmniej 5,50m) oraz boczne (co najmniej 3,05m). W związku z tym pełny kort tenisowy stanowi prostokąt o wymiarach 34,80m na 17,10m
W przypadku budowy kortów zewnętrznych zaleca się postawić je w orientacji północ - południe. W przypadku budowy korty w orientacji wschód-zachód, przez dużą część dnia, jeden z graczy gra na przeciwko słońca co znacznie utrudnia mu grę.
Cena budowy kortu tenisowego już od 49 000 zł.W celu uzyskania dalszych informacji proszę sprawdzić naszą ofertę
Korty tenisowe ze sztuczną trawą
Coraz częściej spotykanymi kortami są te ze sztuczną trawą. Główną zaletą takich kortów w porównaniu do kortów ceglanych czy trawą naturalną jest ograniczenie prac konserwacyjnych. Nie wymagają one ciągłego wyrównywania, nawadniania czy też innych stałych prac by utrzymać ich wysoką jakość przy dużej odporności na zużycie. Kolejną zaletą takich kortów jest to, że nie brudzą otoczenia i nie jest wszędzie roznoszony pył ceglany. Zwiększa to komfort użytkowania takich kortów dla jego wszystkich użytkowników.
Zalety kortu ze sztuczną trawą:
- łatwość w utrzymaniu
- nie brudzi otoczenia
- możliwość wykonywania wślizgów na korcie
- wysoki poziom amortyzacji dla stawów podczas gry(przy wykonaniu odpowiedniej podbudowy)
- niski poziom kontuzji graczy
Korty tenisowe z mączki ceglanej
Korty ziemne z mączki ceglanej są w dalszym ciągu najpopularniejszym typem kortów tenisowych w wielu państwach świata, w tym Polsce. Nazwę zawdzięczają mieszance o charakterystycznej czerwonej barwie stanowiącą górną warstwę kortu. Korty z mączki ceglanej są jednymi z najmniej kontuzjogennych boisk do tenisa. Dzięki ich naturalnej amortyzacji i możliwości wykonywania na nich poślizgów znacznie zmniejszają ryzyko powstania kontuzji. Kolejną ich zaletą, jest to że są wykonane z materiałów ze środowiska naturalnego, które nie zakłócają biologicznej równowagi w miejscu ich powstania.
Zalety:
- wysoki poziom amortyzacji dla stawów podczas poruszania się na korcie
- niski poziom kontuzji graczy
- bezproblemowe wykonywanie poślizgów na korcie
- użycie naturalnych materiałów
- konieczność prowadzenia stałych prac konserwacyjnych
- konieczność każdorazowego przygotowywania kortu do każdej kolejnej gry
- utrzymanie odpowiedniej wilgotności kortu jest problematyczne w sezonie zimowym
- roznoszenie się mączki ceglanej oraz brudzenie nią otoczenia